Canlı Casino

Pokerde Kent Nasıl Olur

Poker kent eli oluşturmak için ilk olarak poker elleri hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu şekilde sorun yaşamadan el oluşturabilir ve oyunda kazanç elde etme imkanına sahip olabilirsiniz. Poker oyunu kurallarını bilmeniz oyun içerisinde avantajlı olmanızı sağlar. Pokerde başarı elde edebilmek için oyunda tecrübe edinmeniz son derece önemlidir. Pokerde kent nasıl olur öğrenebilmek için yazımızı okumalısınız. Bu şekilde poker oyununda kent eli ve diğer elleri nasıl oluşturabileceğiniz konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Pokerde Kent Eli

Poker oyununda kent eli kazanmaya ramak kala olarak değerlendirilebilecek bir diziliştir. Kent eli aynı zamanda Straight ismi ile de bilinir. Kent dizilişinde sıralı bir kombinasyon mevcuttur. Bununla birlikte kent dizilişine örnek olarak 6 – 5 – 4 – 3 – 2 dizilişi gösterilebilir.

Bu elde farklı renklerde olan ardışık 5 kart bir araya getirilmeye çalışılır.  Oyunda kazanmanıza yardımcı olabilecek en önemli kart dizilişlerinden bir tanesidir. Pokerde kent nasıl olur; poker oyununda kent oluşturabilmek için ardışık ve birbirinden farklı renklere sahip olan 5 kartı aynı el içerisinde toplamaya çalışırsınız.

Eğer masada kent elinden daha yüksek bir el oluşturan oyuncu yoksa oyunun galibi olur ve ortaya konan miktarı kazanırsınız.  Eğer masada iki oyuncunun da elinde kent sıralaması varsa yüksek kartı olan oyuncu oyunun galibi olur.

Pokerde Kare Eli Nedir?

Pokerde kare eli sıralaması Four of a Kind olarak bilinen bir sıralamadır. Bu kombinasyon poker oyununda en değerli üçüncü el sıralaması olarak bilinir. Bu el sıralamasını oluşturabilmek için dört adet aynı kartı bir araya getirmeniz ve yanına ise herhangi bir kart almanız gerekir.

Pokerde kare eli oldukça güçlü bir el olduğu için oyuncuların birçoğu bu eli oluşturmaya çalışır. Pokerde kare eli A – A – A – A şeklinde olursa çok büyük bir ihtimalle oyunun kazananı olursunuz. 4 Asın da sizde olması oyundaki en yüksek elin yani Royal Flush elinin ortadan kalkmasına neden olur.

Kare elinde A – A – A – A – sıralamasının gelmesi sonrasında bu oyunu kazanamamanız büyük bir sürpriz olur. 4 aynı kartın yanına gelen rastgele bir kart ile kare eli oluşur.

6 – 6 – 6 – 6 – A şeklinde de kare eli oluşabilir. Bu el 4 kartın da As olması kadar güçlü bir el değildir. Kare eli  2 – 2 – 2 – 2 – 9 şeklinde de oluşturulabilir. Oyun içerisinde her iki oyuncu da kare eli oluşturmuşsa yüksek kartı olan oyuncu oyunu kazanır. Pokerde kent nasıl olur ve kare eli nasıl oluşturulur sorularının yanıtı yukarıda yer aldığı gibidir.

Pokerde Full House Eli Nedir?

Pokerde kent nasıl olur öğrendikten sonra ful olarak bilinen Full House elini oluşturma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu kombinasyon en yüksek 4. Poker el kombinasyonudur. Full House bir üçlü ile bir perden oluşur.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu