Canlı Casino

Pokerde 4 As Ne Demek

Pokerin bir çok çeşidi vardır fakat en çok oynananı ve en çok bilineni Texas Hold’emdir. Oyun başlarken tüm oyunculara kapalı olmak üzere 2 adet iskambil kağıdı dağıtılır. Daha sonra ortaya 5 kart açılır ve oyun devam eder. Ortaya açılan kartlardan ilk 3’ü aynı anda açılır bu bir seridir. Serinin adı ise Flop’tur. Oyun devam ederken 4. kart açılır buna turn denir ve en son 5. kart açılır buna ise river denir. Peki pokerde 4 as ne demek, yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Blind

Yapılan her seride oyun bir kere tur döner. Hold’em iki çeşit blind yani oyuna girmeden, kartlar dağıtılmadan önce ortaya konulan paradır. İlk oyun turunda ilk iki başlayan oyuncu küçük blind’ı ilk oyuncu öder, oyun bir tur döndüğünde ikinci parayı yani büyük blind’ı ise ikinci oyuncu öder. Son iki turda ödenecek para miktarı daha da artar. Pokerde 4 as ne demek, poker elleri içinde olan bir sıralamadır.

Poker Elleri

Pokerde kazanmak için oluşturulması gereken eller vardır. Pokerde 4 as ne demek sorunun cevabı ise poker elleri kısmında göreceğiz.

Floş Royal

Floş Royal poker elleri içerisinde tüm oyuncular da heyecan yaratan bir sıralama türüdür. Çünkü oyun içerisindeki ellerin arasında en büyüğü diye tabir edilir.  aynı işaretli olan  ve iskambil kağıtlarının içerisinde en büyükleri olarak geçen as, papaz, kız, vale, onlu sıralaması floş royal olarak bilinir.

Floş

Floş Royal benzer Fakat onun kadar değerli değildir. Floş royaldeki gibi yine aynı işaret sıralamasını yakalamak gerekir.  Ancak bu sefer en büyük değerlerin  gelmesine gerek yoktur. Kupa 9, kupa 8, kupa 7, kupa 6 ve kupa 5 gibi bir sıralama oluşturmak demek floş diye adlandırılır.

Kare

Kare sıralamasına elde edebilmek için aynı sayıda  ya da aynı değere sahip 4 adet kağıdın elinizde olması gerekir. Elinde yakalamak için bir adet As gereklidir. burada önemli olan az kartından 4 adet bulunmasıdır. fakat Astan sonra papaz, kız, vale ya da 2 ye kadar büyük olan tüm kartlara yer verilebilinir. Bu pokerde 4 as ne demek sorusuna cevap olabilir.

Full

Bu sıralamanın oluşması için elinizde üç yanı- iki aynı kartın bulunması gerekmektedir. Yani işaretleri farketmeden 3 tane aynı sayıya sahip olmanı demek eliniz full demektir.

Üçlü

Full sıralamasına benzer olan bu elde aradaki tek fark 3 adet karttan sonra elinizde 2 adet kartın aynı olma zorunluğunun olmamasıdır.

Renk

Bu ele sahip olmanız için elinizdeki kartların hepsinin işaretli kartlar olmasıdır. Aynı işarete sahip beş farklı renge sahipseniz eliniz renk olmuş olur.

Döper

Döper elinin kuralı ise elinizde iki adet aynı sayı ve değere sahip kartın olmasıdır.

Superbetin’den poker ve ruleti oynayabilir bu eşsiz heyecanın tadını kazanarak çıkarabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu