Canlı Casino

Pokerde Kazanan Eller

Poker oyunu 52’lik bir deste ile oynana kart oyunudur. Bu oyunda en az 2 en fazla ise 10 oyuncu bulunur. Oyundaki amaç en yüksek el değerine sahip olabilmektir. Bunun için oyun içerisinde sürekli olarak kart değişikliği gerçekleştirilir ve oyuncular ellerini güçlendirmeye çalışır. Poker oyunu 4 turdur. Poker oyununda kazanmak için pokerde kazanan eller nedir öğrenmeniz gerekir. Bunun için de yazımızı okuyabilirsiniz.

Poker Elleri Nedir?

Poker elleri hakkında bilgi sahibi olmanız oyunda başarı elde etmenize yardımcı olur. Pokerde kazanan eller en iyi kart kombinasyonlarının bir araya geldiği ellerdir. Bu elleri oluşturabilmek için ilk olarak yazımızı okuyarak kombinasyonlar hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Poker oyununda kart sıralaması A, K, Q, J, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2 şeklindedir. Bu kart sıralamasını bilmeniz poker eli oluşturmak konusunda sizlere yardımcı olur.

Poker oyunu saat yönünde akar ve eşli oynanmanız poker elleri şu şekildedir;

  • Royal Flush
  • Straight Flush
  • Four of a Kind
  • Full House
  • Flush
  • Straight
  • Three of a Kind
  • Two Pair
  • One Pair

Pokerde Kullanılan Yüksek Eller

Pokerde kazanan eller aynı zamanda yüksek eller olarak da bilinir. Oyun içerisinde kazanmanıza yardımcı olacak eller şu şekildedir;

Floş Royal: Aynı dizi ve renklere sahip olan kartların as kartından başlayarak geriye doğru sıralandığı eldir. Poker oyununun en yüksek eli Royal Flush yani Floş Royal elidir.

Sıralı Floş: Floş Royal’e benzeyen bir eldir. Bu el içerisinde aynı cins kartlar sıralı şekilde bir araya getirilir. A – K – Q – J – 10 eli Floş Royal olan tek eldir. Oyunda geri kalan bütün sıralı eller sıralı floş elidir.

Kare: Poker oyununda karo, maça, kupa ve sinek olmak üzere 4 adet kare bulunur. Bu 4 karenin aynı değerde olan kartları ve herhangi bir kartı kullanılarak kare elini elde edebilirsiniz.

Full House: Bu el 3 + 2 olan bir eldir. Bu elin elde edilebilmesi için herhangi bir kart değerinin 3 farklı türüne sahip olmanız gerekir. Bununla birlikte 2 farklı türde kağıdın aynı değerlisini birleştirerek Full House elde edebilirsiniz.

Renk: Flush olarak da bilinen renk poker elinde aynı renkte olan kartların bir ele toplanması gerekir.

Kent: Farklı renklerdeki kartların sıralı bir şekilde elinize gelmesi ile birlikte olan bir dizilimdir. Kırmızı ve siyah olarak sıralı 9 – 8 – 7 – 6 – 5 gibi bir sırama ile oluşur

Pokerde Elleri Bilmek Neden Önemli?

Pokerde kazanan eller sayesinde poker oyununda başarı elde edebilirsiniz. Bu nedenle de poker oyunu içerisinde elleri bilmeniz oldukça önemlidir. Poker oyununda amaç en iyi 5’liyi oluşturmak olduğu için poker ellerini bilmeniz çok büyük öneme sahiptir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu